گفت و گو با مازیار بیگلو دبیر انجمن سازندگان قطعات

با بازگشت تحریم های امریکا علیه ایران به طور قطع صنعت خودروی ایران یکی از اصلی ترین بخش هایی است که از این تحریم ها تاثیر می پذیرد. این درحالی است که طی دو و نیم سال پسابرجام برخی از خودروسازان اروپایی مانند پژو همکاری مشترک خود را با ایرانی ها آغاز کرده اند. حال پرسش اصلی اسن است که صنعت خودروی ایران و همچنین شرکای اروپایی آن چگونه می توانند از این گردنه عبور کنند. دراین زمینه مازیار بیگلو دبیر انجمن سازندگان قطعات به این پرسش پاسخ می دهد.

 

با توجه به خروج آمریکا از برجام، سرنوشت قراردادهای خودرویی ایران با فرانسوی‌ها چه خواهد شد؟

خودروسازان فرانسوی طی اعلامیه‌ای به خودروسازان و قطعه‌سازان اعلام کرده‌اند که تغییری در سیاست‌های خود در ایران نخواهند داشت و کماکان قرار است با خودروسازان ایرانی کار کنند؛ ولی به هر حال این را هم خوب می‌دانند که اگر بخواهند در ایران بمانند، با مشکلات تحریم و محدودیت‌های بانکهای بین‌المللی که وصل به آمریکا هستند، مواجه خواهند بود.

 

در این زمینه دولت چه اقداماتی باید انجام دهد؟

در این شرایط، بهتر است کارگروههایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی برای مقابله با تحریم‌ها شکل داده‌اند، راهکارهای مناسب را پیدا کرده و پیش روی آنها قرار دهند؛ ضمن اینکه باید نقش‌آفرینی قطعه‌سازان نیز بیش از شرایط کنونی در نظر گرفته شود.

 

به اعتقاد شما پژوی فرانسه چطور می تواند با وجود تحریم ها در ایران باقی بماند؟

اگر پژو مجاب شود که تولید و تامین قطعات را به ایرانی‌ها واگذار کند، این بار هم می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند، فرانسوی‌ها می‌خواهند با ایران کار کنند.

 

درمجموع صنعت خودروی ایران بازهم می تواند از محدودیت های تحریم عبور کند؟

خودروسازان خارجی با مذاکراتی که با آمریکا انجام می‌دهند ممکن است بتوانند بخشی از تحریم‌ها را به صورت کمرنگ اعمال کنند؛ اما به هر حال اگر پژو مجاب شود که سریعتر تولید و تامین قطعات را به قطعه‌سازان ایرانی واگذار کند، این بار هم می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند. به هر حال صنعت خودروی ایران متوقف نخواهد ماند، همانطور که بحران سال ۹۱ هم در صنعت خودرو به لحاظ تحریم، منجر به توقف صنعت خودروی ایران نشد./مهر