بی‌خانمان‌های آمریکا کجا زندگی می‌کنند؟

در حال حاضر حدود ۵۰۰هزار نفر در ایالت متحده آمریکا بی‌خانمان هستند که نیویورک، باوجود اینکه از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین شهرهای دنیاست، حدود ۸۰هزار نفر بی‌خانمان در آن زندگی می‌کنند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصاد آنلاین به نقل از یک سایت معتبر آمریکایی، بیش از نیم میلیون آمریکایی، اکنون که در فصل تعطیلات به سر می‌برند با مشکل بی‌خانمانی روبرو هستند. بر اساس گزارش مسکن و شهرسازی، پس از یک دوره رونق و رکود، جمعیت افراد بی‌خانمان ایالات متحده، پس از سال دوم به طور متوالی افزایش یافته است. اکنون ۵۵۳هزار نفر، معادل ۶۵درصد از آنها در پناهگاه‌های مساعدتی زندگی می‌کنند.

۱۷نفر از هر ۱۰هزار نفر در ایالات متحده، تاکنون حداقل برای یک شب در سال۲۰۱۸ بی‌خانمانی را تجربه کرده‌اند.

نیمی از کل افراد بی‌خانمان در یکی از این ۵ایالت هستند: کالیفرنیا (۱۲۹٫۹۷۲ نفر)، نیویورک (۹۱٫۸۹۷ نفر)، فلوریدا (۳۱٫۰۳۰ نفر)، تگزاس (۲۵٫۳۱۰ نفر) و واشنگتون (نفر۲۲٫۳۰۴). این موضوع عمدتا مسئله‌ای شهری است و بیش از نیمی از جمعیت بی‌خانمان، در سرتاسر ۵۰شهر بزرگ این کشور پراکنده شده اند. تقریبا یک چهارم از آنها در شهرهای نیویورک و لس آنجلس زندگی می‌کنند. با وجود جمعیت قابل توجه افراد بی‌خانمان، نیویورک می‌تواند مدعی این باشد که به ۶۵درصد از این بی‌خانمان ها پناهگاه داده است، اما مشابه آن در لس آنجلس صدق نمی کند که ۷۵درصد این بی‌خانمان ها در خیابان به سر می‌برند.

نمودار زیر، ۱۰شهر از بدترین شهرها برای بی‌خانمان‌ها را در سراسر ایالت متحده نشان می‌دهد. نیویورک با ۷۸٫۶۷۶نفر بی‌خانمان در رتبه اول قرار دارد. لس آنجلس در رتبه دوم، با حدود ۵۰هزار نفر بی‌خانمان قرار دارد، در حالی که سیاتل با ۱۲٫۱۱۲ نفر در رتبه سوم قرار گرفته است.

بی خانمانان آمریکا