رئیس پلیس تهران گفت: پلیس با متخلفان چهارشنبه سوری برابر قانون برخورد می کند.

به گزارش رتبه آنلاین، سردار حسین رحیمی، اظهار داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری چهارشنبه سوری ایمن همراه با آرامش از سوی پلیس در نظر گرفته شده است. ماموران پلیس در آماده باش کامل هستند و در این روز در کنار شهروندان حضور دارند.

وی ادامه داد: سیاست پلیس تهران در برگزاری مراسم چهارشنبه سوری، برگزاری مراسمی ایمن و اجتماعی در کنار تمام شهروندان تهرانی است.

رئیس پلیس تهران در مورد اینکه در این روز عده‌ای اقدام به تهیه مواد محترقه خطرناک می‌کنند، گفت: پلیس برای حفظ آرامش و امنیت شهروندان براساس قانون وظیفه دارد با افرادی که با تهیه مواد محترقه خطرناک و غیرمجاز سلامتی دیگر شهروندان را تهدید می‌کند، برخورد جدی کنند.

به گفته رحیمی ماموران با افرادی که بخواهند با ایجاد سر و صدا یا پرتاب مواد محترقه خطرناک ایجاد مزاحمت و ناامنی برای شهروندان کنند، از سوی ماموران دستگیر شده و تا پایان تعطیلات میهمان پلیس خواهند بود.

رئیس پلیس تهران به مواد محترقه فروشان هم هشدار داد و تاکید کرد: افرادی که اقدام به تهیه و فروش مواد محترقه دست ساز و خطرناک می‌کنند بدانند پلیس آن‌ها را شناسایی و دستگیر می‌کند.

وی در مورد هنجارشکنی‌های اجتماعی در این روز گفت: ایجاد آلودگی صوتی با خودرو یا سد معبر و بستن خیابان‌هابا خودرو در این روز ممنوع است و اگر فردی با خودرو خیابانی را مسدود کند یا ایجاد آلودگی صوتی کند، پلیس خودرو وی را توقیف می‌کند.

به گفته رحیمی برای کاهش ترافیک در این روز تمهیدات ترافیکی درنظر گرفته شده و پلیس راهور هم در این روز در آماده باش است.

منبع : خبرآنلاین