داستان پیشنهاد خرید کوآلکوم آمریکا توسط برادکام سنگاپوری وارد مرحله پیچیده اتهام زنی شده است.
به گزارش رتبه آنلاین، چند روز پیش کمیته خزانه‌داریآمریکا در بخش سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این کشور/ CFIUS درباره پیشنهاد خریدتراشه ساز کوآلکوم توسط برادکام واردعمل شد.

این کمیته می‌تواند زمانی ورود کند که حتی دو طرف به توافق نرسیدهباشند و حالا کمیته مذکور نگرانی‌های خود را درباره این معامله و طرح‌های برادکامبرای کاهش هزینه‌ها در بخش تحقیق و توسعه مطرح کرده است.

دفتر مرکزی برادکام در سنگاپور واقع شده و این کمپانی تراشه‌ساز تلاشمی‌کند تا دفتر اصلی خود را به Dealawareمنتقل کند. قانون‌گذاران آمریکایی نگران هستند اگر کوالکوم فروخته شود، ایالاتمتحده مجبور خواهد شد تا در توسعه ۵G دستبه دامن آسیایی‌ها شود.

کمیته CFIUS نقش دستیار ویژه رابرای رئیس جمهور آمریکا بازی می‌کند و در نهایت می‌تواند جلوی معامله را بگیرد.

اما اتفاقی که امروز افتاد موضوع را وارد فازتازه انتقام جویی قبل از معامله می‌کند. برادکام با انتشار اسنادی نشان دادکوآلکوم وابسته به چینی‌ها بوده و حتی با هوآوی و حکومت آمریکا نیز همکاری می‌کند.

موضوع هوآوی و دخالت چینی‌ها در زیرساخت‌هایمخابراتی-ارتباطاتی آمریکا، موضوعی نیست که دولت ترامپ بتواند به سادگی از آن عبورکند و حالا که آمریکایی‌ها کمپانی‌های چینی را از کشور خود رانده‌اند، خبر همکاریکوآلکوم آمریکایی با هوآوی چین می‌تواند سردرد تازه‌ای برای ترامپ باشد چرا که آمریکایی‌هامی‌گویند محصولات هوآوی یک نسخه از دیتای کاربر را به چین مخابره می‌کند.

خبری که امروز برادکام رو کرد نسخه‌ای از روزنامهنیویورک تایمز به صورت اینفوگرافیک است که در آن به نقل از کریستیانو آمون مدیر ارشد و همچنین به نقلاز مسوول رسانه‌ای کوآلکوم آمده است که طراح اصلی پردازنده اسنپ دراگونِ کوآلکوم، با حکومتچین کار می‌کند و تجریه کاری طولانی با چین دارد.

برادکام آخرین پیشنهاد خرید را با رقم ۱۱۷میلیارد دلار مطرح کرد و از سوی دیگر در تلاش است تا کرسی‌های هیئت مدیره کوآلکومرا از آنِ خود کند که حالا جلسه هیئت مدیره به درخواست CFIUS سی روز به تاخیرافتاده است و قرار است ۴ آوریل معلوم شود آیا برادکام به عنوان سهامدار فعلی درکوآلکوم می‌تواند کرسی‌های بیشتری کسب کرده و تکلیف خرید کوآلکوم را یک سره کند یا نه؟

سند رو شده توسط برادکام علیه کوآلکوم / عکس زیر

منبع : خبرآنلاین