آر یو والیبال؟! با ٣٠٠ حضور جهانى و ١٠٠ جایزه پر افتخارترین فیلم کوتاه تاریخ سینماى ایران شد.

به گزارش رتبه آنلاین، آر یو والیبال ؟! به کارگردانی محمد بخشى و تهیه کنندگی نیما ربیعی با بردن جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره آسکونا سوئیس در مجموع با ٣٠٠حضور جهانى و ١٠٠ جایزه پر افتخارترین فیلم کوتاه ایران شد.

انجمن قانونى فرهنگ و جامعه امریکا، جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلم نامه مسابقه امسال خود را به آریو والیبال ؟! اهدا کرد.
این فیلم که در ژانر کودک و ورزش ساخته شده جایزه سیفژ (انجمن فیلم کودک و نوجوان جهان ) را دریافت کرد و برنده جایزه بهترین فیلم از بزرگترین جشنواره فیلم هاى ورزشى جهان ( جشنواره میلان ) شد.
آر یو والیبال؟! تاکنون در چندین جشنواره مورد تایید آکادمى اسکار، بفتا و گویا همچون : انکانترز، شورت شورتس ، بوسان ، لانزاروته و الیکانته حضور داشته و در جشنواره هاى بزرگى چون : ویرجینیا ، زنزیبار ، کُرز فیلم ، اسکونا و نیوهاریزون روسیه نیز شرکت داشته است.

همچنین آر یو والیبال ؟! به مناسبت یکصدمین سالگرد تولد نلسون ماندلا در جشنواره نلسون ماندلا نمایش ویژه داشت و محمد بخشى کارگردان این فیلم، از سمت انجمن فیلم کودک و نوجوان جهان (سیفژ) در ژوهانسبورگ ورک شاپ کارگردانى سینما برگزار کرد .

گفتنى است امسال صلیب سرخ جهانى ٫این فیلم را در سالگرد حمله اتمى به هیروشیما و ناکازاکى براى مسئولین و رییس جمهورهاى کشورهاى مختلف در شهر ناکازاکى به نمایش گذاشت.
گفتنى است محمد بخشى و نیما ربیعی در حال ساخت اولین فیلم بلند خود به نام «آنها قوى وحشى را کشتند» می‌باشند .
آر یو والیبال درباره گروهی پناهجوی عرب زبان است که به مرزهای یک کشور انگلیسی زبان می‌رسند. مرز بسته است و هر روز پناهجویان با سربازهای مرزی درگیر می‌شوند تا اینکه چند کودک راه را برای ارتباط این دو گروه باز می‌کنند.

عوامل این فیلم: نویسنده و کارگردان :محمد بخشى
تهیه کننده : نیما ربیعى
مشاور :احمد شجاعیان
بازیگران:
نعیم شیخ محبوبى
یاسمین صلحى
حامد ندرى
ابراهیم عموره
مهدى حسینى
محسن داداش زاده
دستیار اول و برنامه ریز:
سعید آهنج
مدیر فیلم بردارى : مهدى امیرى
صدا_بردار:امیر حاتمى
تدوین:اسماعیل علیزاده
صداگذار:احسان افشاریان
موزیک:بهنود یخچالى
طراح صحنه و لباس: سامان دلشاد
گریم: رسول نعمتى
دستیار تهیه : صبا حمزویان